• Uwaga rodzice dzieci nowoprzyjętych na rok szkolny 2023/24

• Drodzy Rodzice dzieci rozpoczynających uczęszczanie do naszej placówki po raz pierwszy od września 2023r.

Zapraszamy Was na zebranie z dyrektorem i intendentem przedszkola 22 czerwca 2023r. o godz. 16.30 dotyczące spraw organizacyjnych oraz płatności za pobyt dziecka w przedszkolu. Bardzo prosimy o przybycie.

• Życzymy Wam dzieciaki,

Miejcie wesołe buziaki.

Lodów w każdą niedzielę,

A dziś prezentów wiele!

• Wycieczka

• Nasze przedszkole opanowało Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności, zintegrować się z grupą i miło spędzić czas na łonie natury. Poza znakomitą rozrywką mogły też w bezpieczny sposób skorzystać z dostępnych na miejscu atrakcji. Więcej zdjęć dostępnych jest na naszej stronie społecznościowej.

• Spartakiada

• Przedstawiciele naszego przedszkola: Olaf, Kamil, Mateusz z Jeżyków oraz Nikodem i Franek z Wróbelków wzięli dziś udział w specjalnej spartakiadzie dla przedszkolaków zorganizowanej w Przedszkolu Nr 16.

Chłopcy wzięli udział we wszystkich konkurencjach i zabawach przygotowanych przez organizatorów współzawodnicząc z dziećmi z przedszkoli i szkół. Dali z siebie wszystko i zdobyli swoje pierwsze w życiu złote medale. Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie.

• Straż pożarna

• Dzięki uprzejmości jednego z tatusiów z grupy Pszczółek, do naszego przedszkola zawitali dziś strażacy. Była to niezwykła atrakcja dla dzieciaków, z których prawie połowa w tym wieku chce zostać właśnie... strażakami. Panowie opowiedzieli o zadaniach, jakie wykonuje straż pożarna, zaprezentowali elementy swojego stroju i przypomnieli o numerach alarmowych, które oczywiście nasze dzielne dzieciaki znają na pamięć: 998 Straż oraz 112 numer alarmowy.

• Przygody niedźwiadka Szczepana

• Nasze starszaki z grup Biedronek i Wróbelków uczestniczyły w akcji profilaktycznej zorganizowanej przez pracowników Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie.

Podczas spotkania zapoznano dzieci z przygodami niedźwiadka Szczepana, który swoim przykładem zachęcał do szczepień ochronnych. Przedszkole otrzymało od Stacji Sanitarnej egzemplarz książki I. Filc-Redlińskiej "Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana", za co serdeczne dziękujemy.

• Dzień Ziemi

• W sobotę 23.04.2023r. obchodziliśmy Dzień Ziemi, w związku z tym Wróbelki już w piątek wybrały się na nasz pobliski skwerek, by oczyścić go ze śmieci. Uzbrojeni w rękawice i dobre zamiary, nazbieraliśmy prawie trzy worki śmieci. Prosimy wszystkich o szanowanie naszej pracy i przyrody. Wrzucajmy śmieci do koszy.

• Konkurs "Poznaj Polskę"

• W Domu Kultury w Chorzowie Batorym uczestniczyliśmy w konkursie „Poznaj Polskę” organizowanym przez Przedszkole nr 1 i Urząd Miasta. Naszymi reprezentantami byli: Idalia i Miłosz z grupy Biedronek.

W I etapie dzieci wykonały pocztówkę z Polski. Etapem II był konkurs wiedzy „Poznaj Polskę, gdzie nasze przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. W tym dniu wszyscy byliśmy zwycięzcami.

• Konkurs "Tropiciele przyrody"

• Przedstawiciele naszego przedszkola Ola i Marcin z grupy Wróbelków wzięli udział w konkursie "Tropiciele przyrody", organizowanym przez Przedszkole nr 29. Wykazując się wiedzą z zakresu zwierząt morskich i umiejętnością współpracy zdobyli I miejsce.