• Przedstawienie "Przygody Krasnala Pączka"

• W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Przygody Krasnala Pączka”. Inscenizacja opowiadała o pewnym krasnalu, który był strasznym łakomczuchem i uwielbiał objadać się słodyczami. Na szczęście jego przyjaciółka Skromnisia i król Felek pomogli mu zerwać ze złymi nawykami. Pączek zaczął się zdrowo odżywiać i uprawiać gimnastykę.

Podczas teatrzyku dzieci miały możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu. Nasze przedszkolaki z dużym entuzjazmem radzili bohaterowi jak właściwie postępować. Jednocześnie dzieci zrozumiały, że nie można spożywać dużej ilości słodyczy i lepiej zastąpić je owocami i warzywami oraz aktywnością ruchową.

• Warsztaty dla dzieci "Jesienna mandala"

• W tym roku wykorzystaliśmy różne dary jesieni do wykonania pięknych mandali. Tworzenie przyniosło nam wiele radości i wyciszenia. Jesień jest jedną z najbarwniejszych i najpiękniejszych pór roku. Wystarczą barwne liście, żołędzie, kasztany i można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

• Zajęcia biblioteczne

• W tym roku nasze starszaki z grup "Jeżyki", "Wróbelki" oraz "Motylki" uczestniczą w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią Edytę Drabek, która pracuje w chorzowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach. Dzieci miały okazję wysłuchać pięknej baśni pt. "Królowa pszczół" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai i przypomnieć sobie o tym, jak ważne jest pomaganie innym, szczególnie tym najsłabszym i najmniejszym.

• Konkurs plastyczny "Dyniowe cuda"

• W naszym przedszkolu już po raz czwarty odbył się rodzinny konkurs plastyczny pt. "Dyniowe cuda".Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ otrzymaliśmy aż 42 konkursowe dynie! Każda inna – ciekawa, niepowtarzalna, wyjątkowa.Jury miało naprawdę trudne zadanie, gdyż wszystkie dynie zachwycały pomysłowością i sposobem wykonania, a dzieci wraz z rodzicami wykazały się wielką kreatywnością i fantastycznymi pomysłami.Dynie są wyeksponowane w witrynie przedszkola od ul. Dąbrowskiego oraz w szatni. Można je podziwiać tylko do piątku. W piątek prosimy o odbiór dyń.

Oto wyniki konkursu:I miejsce: Krzyś K., Tymek K., Jakub M.II miejsce: Lena M., Amelia O., Nela K.III miejsce: Tadeusz Sz., Tymek G., Franciszek G.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak duże zainteresowanie i udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

• Warsztaty 3D

• Nauka przybiera przeróżne formy – a im są ciekawsze, tym lepiej dla najmłodszych.Nasze przedszkolaki wzięły więc udział w warsztatach, korzystajacych z technologii 3D. Podczas spotkania zajęliśmy się wspólnie projektowaniem, drukowaniem oraz skanowaniem, które opierało się na wyobraźni przestrzennej. Mieliśmy również okazję pobawić się różnymi zabawkami wydrukowanymi na drukarce 3D. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

• Audycja muzyczna "Jesień gra na saksofonie"

• Dzisiaj nasze przedszkolaki wybrały się w muzyczną podróż podczas audycji pt. "Jesień gra na saksofonie" przygotowanej przez Pana Pawła i Pana Grzegorza. Mieliśmy okazję odkryć tajemnice niezwykłego instrumentu, jakim jest saksofon oraz zobaczyć go z bliska. Teraz już wiemy, że jest to instrument dęty drewniany. Serdecznie dziękujemy Panom za wizytę i umilenie nam jesiennego czasu.