• Propozycje spędzania wolnego czasu z dzieckiem

• Zabawy z oddechem

• Dmuchanie piórek (także z użyciem słomki)
            • Udawanie, że zdmuchujemy świeczkę
            • Dmuchanie w dłonie, jakbyśmy chcieli je rozgrzać
            • Dmuchanie baniek
            • Wąchanie kwiatów
            • Wypuszczanie powietrza sycząc jak wąż
            • „Wydmuchiwanie” emocji, np. złości – może być połączone z mimiką i wybranymi dźwiękami

Dzięki tym ćwiczeniom dziecko ćwiczy skupianie uwagi na tym, co dzieje się z jego ciałem. Jest to pomocne w trudnych sytuacjach. Dziecko po odczuciu w ciele może poznać, jaką emocję przeżywa. Poznaje także sposoby, których może użyć, np. gdy będzie złe lub smutne.

Powyższy fragment tekstu pochodzi ze strony: Pierwsze kroki w cyber świecie.

• Zajęcia z ratownikiem medycznym

• W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z ratownikiem medycznym. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

• Sobotni plener malarski

• Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za miło spędzone chwile na jesiennym plenerze malarskim. Pogoda dopisała na równi z frekwencją. Cieszymy się, że mogliśmy ten sobotni czas spędzić wspólnie, twórczo oraz poznając historię Dnia Kropki. Więcej zdjęć z pleneru jest dostępnych na naszym profilu w mediach społecznościowych.

• O higienę dbam, zdrowe zęby mam

• Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "O higienę dbam, zdrowe zęby mam", które celem jest profilaktyka próchnicy oraz zwiększenie świadomości w zakresie higieny jamy ustnej wśród chorzowskich dzieci w wieku 5 lat (wg rocznika urodzenia). Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Chorzów przekazuje informację dotyczącą leczenia stomatologicznego w Chorzowie, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wykaz podmiotów leczniczych udzielających ww. świadczenia z zakresu leczenia stomatologicznego dostępny jest na stronie:

• Zmiana stawki godzinowej

• W oparciu o UCHWAŁĘ NR LXII/993/2023 RADY MIASTA CHORZÓW opłata za każdą godzinę korzystania z wychowania przedszkolnego ponad bezpłatne pięciogodzinne minimum programowe (8.00 - 13.00) od 1 września 2023r. wynosi 1,30 zł.