• Kulinarne warsztaty w piekarni

• Zajączki uczestniczyły dzisiaj w warsztatach kulinarnych organizowanych w chorzowskiej piekarni - Piekarnia&Cukiernia Ziarenko przy ul. Strzelców Bytomskich.

Dzieci zdobyły umiejętność wyrabiania ciasta na pizzę, próbowały chleba na zakwasie oraz oglądały wielkie piece służące do pieczenia chleba.

Każdy wykonywał swoją kompozycję pizzy, dobierając ulubione składniki. Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanej własnoręcznie pizzy.

Dziękujemy za przeszkolenie mistrzów pizzy

• Wizyta starszaków w Szkole Podstawowej nr 10 w Chorzowie

• Nasze starszaki miały dzisiaj okazję poczuć się jak pierwszoklasiści, a to za sprawą zaproszenia na ciekawe zajęcia zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 10 w Chorzowie. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz brały udział w zabawach językowych i matematycznych. Otrzymały także zaproszenie na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się w najbliższą sobotę 24.02 o godz. 10:00.

• Czary-mary, Hokus Pokus, czyli "Teatr Iluzji" w naszym przedszkolu

• Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - iluzjonista z pokazem pt.: „Teatr iluzji". Jak zawsze dzieci bawiły się wyśmienicie, nauczyły się magicznych zaklęć oraz wspólnie z naszym gościem czarowały i robiły wspólnie magiczne sztuczki…

• Poczta walentynkowa

• Dzisiaj całe nasze przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. 14 lutego to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem i pięknymi kartkami walentynkowymi. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się na naszym profilu w mediach społecznościowych.

• Ekologiczna prelekcja dla starszaków

• Dzisiaj starszaki miały okazję uczestniczyć w prelekcji ekologicznej pt. "Jak pan Smogiński został strażnikiem dobrej atmosfery?", przygotowanej przez Pana Bartosza, który jest ekodoradcą w Urzędzie Miasta w Chorzowie. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza i smogu oraz dowiedziały się w jaki sposób możemy chronić naszą planetę.