• Przedstawienie "Piotruś Pan" w Chorzowskim Centrum Kultury

• Dzieci z grupy "Misie", "Wróbelki", "Jeżyki", "Motylki" i "Zajączki" wybrały się do Chorzowskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy zabrali dzieci na wyspę Nibylandię. Tam Piotruś Pan, Wendy, Madrasek i Kapitan Hak wprowadzili dzieci w magiczną krainę marzeń. Razem z nimi przeżywały niezwykłe przygody tytułowego bohatera, który pragnął na zawsze pozostać małym chłopcem.

• Zajęcia z arteterapii

• Sztukę każdy może odbierać na swój własny sposób.Oddzialuje ona nie tylko poprzez sferę poznawcza ale również poprzez uruchamianie wyobraźni...

Grupa Wróbelkow oraz Zajączków uczestniczy we wspaniałych zajęciach z arteterapii prowadzonych przez naszą zdolną Panią Anię praktykantkę.

Podczas zajęć z arteterapii dzieci wyrażają się poprzez różne środki artystyczne, gdzie tak naprawdę liczy się efekt tworzenia a nie efekt końcowy.

Jest to wspaniała okazja do wyrażania swoich emocji, wyjścia poza pewne ramy, szablony.Podczas tych zajęć,każdy ma szansę w odnalezieniu własnej przestrzeni.

• Wizyta w Szkole Muzycznej im. G.Fitelberga w Chorzowie

• Najstarsze przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w audycji muzycznej i wysłuchania utworów w wykonaniu uczniów tej szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, skrzypcach, akordeonie, flecie, saksofonie, fortepianie i trąbce. Każdy wykonawca zaprezentował swój instrument oraz opowiedział o nim i jego budowie w kilku słowach. Audycja bardzo nam się podobała i wprowadziła nas wszystkich w dobry nastroju.

• Zajęcia biblioteczne

• W tym roku nasze starszaki z grup "Jeżyki", "Wróbelki" oraz "Motylki" uczestniczą w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią Edytę, która pracuje w chorzowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach. Dzieci miały okazję wysłuchać pięknej bajki pt. "Złość mówi: dość" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai i przypomnieć sobie o tym, jak emocje nam towarzyszą i jak możemy sobie z nikim radzić.

• Warsztaty z robotyki

• Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z robotyki, które znacząco rozwijają umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz pobudzają kreatywność. Podczas warsztatów dzieci tworzyły wesołe miasteczko i programowały karuzelę. Zabawa była świetna

• Dzień Kolorowej Skarpetki oraz Powitanie Wiosny

• Dzisiaj dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania listu, który do każdej grupy wysłała Pani Wiosna. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną.

I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słońcem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. W związku z tym nasze przedszkolaki przystąpiły do tej akcji i przyszły do przedszkola w różnych kolorowych skarpetkach na znak solidarności z osobami

z Zespołem Downa. Ważne jest, żeby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.

• Dzień Tańca

• Choć Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest 29.04., my świętowaliśmy juz dziś

Naszą placówkę odwiedziła Pani Anna Jasiołek – instruktorka tańca ze Szkoły Podstawowej nr 32 wraz z zespołem „Shake a leg Mini” oraz „Shake a leg Junior”. Młodzież zaprezentowała przedszkolakom taniec hip-hop.

Serdecznie dziękujemy za piękny pokaz, a Pani Ani za dzielenie się swoją pasją i przeprowadzenie zajęć tanecznych w niesamowitej atmosferze.

• Zapisy na dyżur wakacyjny

Przypominamy, że nasze przedszkole ma dyżur wakacyjny w lipcu.

W terminie od 8 kwietnia do 26 kwietnia rodzice lub opiekunowie prawni w macierzystym przedszkolu wypelniają deklaracje woli na dyżur letni.

Warunkiem przyjęcia zgłoszonego na dyżur letni dziecka jest uregulowanie przez rodziców lub prawnych opiekunów zobowiązań finansowych wobec macierzystej placówki.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci obojga rodziców pracujących.

W sytuacji braku miejsc w wybranym, dyżurującym przedszkolu istnieje możliwość przekierowania dziecka do placówki dysponujacej miejscami.

Przedszkole dyżurujące organizuje opiekę dla dzieci z danego przedszkola oraz w uzasadnionych przypadkach dla dzieci uczęszczających do innych, pobliskich przedszkoli, które mają przerwę wakacyjną.