• Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21-go marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z okazji tego dnia dzieci oraz pracownicy przedszkola mieli na nogach dwie różne skarpety. Dzień ten potocznie jest nazywany Dniem Kolorowych Skarpet. W każdej grupie odbyły się zajęcia kształtujące wiedzę o Zespole Downa. Dzieci z Naszego przedszkola wykonały kolorowe skarpety oraz zbudowały z nich wystawę wzbogaconą informacjami na temat osób z Zespołem Downa.

• 21 marca 2022 przyszła Wiosna

• Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy przedstawieniem o Kuguciku, który chciał, żeby przyszła już wiosna, zaspanym Jeżyku, głodnym Wilku i porwanej Marzannie. Dzieci, na pamiątkę tego wydarzenia, otrzymały bilety, które uprawniały je do wejścia na ten wyjątkowy spektakl, a z którego dowiedziały się: kim jest Marzanna i dlaczego musieliśmy ją utopić oraz jakie są pierwsze objawy wiosny.

• Zakodowana wiosna - gra

• Wyniki międzyprzedszkolnego konkursu pt. „Zakodowana wiosna - gra” .

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za czas i zaangażowanie włożone w przygotowanie dzieci do udziału w konkursie "Zakodowana wiosna”, organizowanym przez Przedszkole nr 9 w Chorzowie. Decyzją jury, przedstawiamy zwycięzców:

I MIEJSCE: Przedszkole nr 11, gr. „Tropiciele”, Pani Sandra Klimas, Pani Ewa Lichota

II MIEJSCE: Przedszkole nr 3, gr. „Żabki”, Pani Jolanta Rutka

III MIEJSCE: - Przedszkole nr 13, gr. „Pszczółki”, Pani Aleksandra Michalik i Przedszkole nr 9, gr. „Zajączki”, Pani Bogumiła Mirecka-Michalska

Serdecznie gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną przekazane osobiście do placówek. Do następnego zakodowania :-)

Organizatorki konkursu: Aleksandra Zienkiewicz i Magdalena Antosiak

• Teatrzyk "O kapryśnej królewnie"

• W poniedziałek 6 marca odwiedził nas teatrzyk Bajkowe Skarbki Śląska z przedstawieniem "Kapryśna królewna Frużelina". Od dawna dzieci nie miały okazji, by obejrzeć bajkę w wykonaniu aktorów i kukiełek. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni, że wreszcie się nam to udało. Każdy przedszkolak mógł przemyśleć zachowanie głównej bohaterki, a przede wszystkim spotkać się w większej grupie i wspólnie się pośmiać.

• Pomoc dla Ukrainy

• W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Urząd Miasta uruchomił specjalne konta  bankowe, na które można wpłacać środki na pomoc w organizacji pobytu uchodźców na terenie Chorzowa. Darowizny pieniężne mogą przekazywać osoby prawne, firmy, instytucje oraz osoby fizyczne. Numery rachunków bankowych:

· Wpłaty w złotówkach na rachunek: 90 1050 1214 1000 0090 8155 5394

· Wpłaty w EURO, również z zagranicy na rachunek: PL 68 1050 1214 1000 0090 8155 5402 KOD SWIFT:  INGBPLPW

Co ważne: w tytule przelewu należy wpisać: "Darowizna na zabezpieczenie pobytu uchodźców z Ukrainy".