• 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na nogach wszystkich gościły kolorowe skarpetki.
      • Nasz plac zabaw
          • Wizyta Świętego Mikołaja

Dzisiaj w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Już od rana dzieci wypatrywały go przez okna przedszkola. Przybył z workami pełnymi prezentów do każdej grupy. Tego dnia uśmiechy z buzi dzieci nie schodziły na długo. Święty Mikołaju dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nas już za rok.

• Spotkanie z górnikiem

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Pan Krystian, górnik pracujący w Kopalni Węgla Kamiennego "Staszic". Dzięki niemu nasze przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej pracy górników. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w stroju galowym, dlatego dzieci mogły przyjrzeć się z bliska jego mundurowi. Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim górnikom z okazji ich święta.

• Zajęcia z alpakami

Nasze przedszkole odwiedzili w tym tygodniu niecodzienni goście. A kto to taki? – To alpaki!

Niezwykłe zwierzęta – Zefirek i Kolorado, przybyły do nas z przemiłą opiekunką. Już sam przyjazny wygląd alpak wzbudził sympatię naszych przedszkolaków. Dowiedzieliśmy się m.in., że marchewka jest ich prawdziwym przysmakiem. Mogliśmy je przytulić, pogłaskać, dotknąć ich miękkiej wełny, a także nakarmić marchewką. Bystre zwierzaki szukały smakołyków nawet na… głowach najodważniejszych przedszkolaków. Okazało się, że alpaki są bardzo łagodne i towarzyskie.

• Zajęcia biblioteczne

W tym roku nasze starszaki z grup "Jeżyki", "Wróbelki" oraz "Motylki" uczestniczą w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią Edytę Drabek, która pracuje w chorzowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach. Dzieci miały okazję wysłuchać pięknej baśni pt. "Królowa pszczół" z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai i przypomnieć sobie o tym, jak ważne jest pomaganie innym, szczególnie tym najsłabszym i najmniejszym.

• Konkurs plastyczny "Dyniowe cuda"

W naszym przedszkolu już po raz czwarty odbył się rodzinny konkurs plastyczny pt. "Dyniowe cuda".Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ otrzymaliśmy aż 42 konkursowe dynie! Każda inna – ciekawa, niepowtarzalna, wyjątkowa.Jury miało naprawdę trudne zadanie, gdyż wszystkie dynie zachwycały pomysłowością i sposobem wykonania, a dzieci wraz z rodzicami wykazały się wielką kreatywnością i fantastycznymi pomysłami.Dynie są wyeksponowane w witrynie przedszkola od ul. Dąbrowskiego oraz w szatni. Można je podziwiać tylko do piątku. W piątek prosimy o odbiór dyń.

• Warsztaty 3D

Nauka przybiera przeróżne formy – a im są ciekawsze, tym lepiej dla najmłodszych.Nasze przedszkolaki wzięły więc udział w warsztatach, korzystajacych z technologii 3D. Podczas spotkania zajęliśmy się wspólnie projektowaniem, drukowaniem oraz skanowaniem, które opierało się na wyobraźni przestrzennej. Mieliśmy również okazję pobawić się różnymi zabawkami wydrukowanymi na drukarce 3D. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

• Spotkanie z policjantami

Dzięki uprzejmości jednego z tatusiów z grupy Żabki, do naszego przedszkola zawitali dziś policjanci. Było to niezwykle interesujące spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie grupy. Nasi goście opowiedzieli o zadaniach, jakie wykonują policjanci, przypomnieli zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

• Zajęcia z ratownikiem medycznym

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z ratownikiem medycznym. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

• Sobotni plener malarski

Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za miło spędzone chwile na jesiennym plenerze malarskim. Pogoda dopisała na równi z frekwencją. Cieszymy się, że mogliśmy ten sobotni czas spędzić wspólnie, twórczo oraz poznając historię Dnia Kropki. Więcej zdjęć z pleneru jest dostępnych na naszym profilu w mediach społecznościowych.

• O higienę dbam, zdrowe zęby mam

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "O higienę dbam, zdrowe zęby mam", które celem jest profilaktyka próchnicy oraz zwiększenie świadomości w zakresie higieny jamy ustnej wśród chorzowskich dzieci w wieku 5 lat (wg rocznika urodzenia). Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Chorzów przekazuje informację dotyczącą leczenia stomatologicznego w Chorzowie, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wykaz podmiotów leczniczych udzielających ww. świadczenia z zakresu leczenia stomatologicznego dostępny jest na stronie:

• Mapa