• 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na nogach wszystkich gościły kolorowe skarpetki.
      • Nasz plac zabaw
          • Zebranie

Drodzy rodzice i opiekunowie

Pierwsze zebranie organizacyjne dla rodziców/opiekunów wszystkich dzieci naszego przedszkola odbędzie się już 1 września o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.

• Wycieczka do FUNZEUM

Z powodu niesprzyjającej pogody wybraliśmy się na wycieczkę "pod dachem", tzn. do gliwickiego FUNZEUM. Była to spora dawka emocji (już choćby podczas samej jazdy autokarem, która dla wielu dzieci była nowością), szczypta niepewności i sporo dobrej zabawy z nutą nauki o kolorach, ich znaczeniu, o świetle i o tym z czego się składa tęcza. Przede wszystkim chodziło nam o dobrze spędzony czas dla dzieciaków i ten cel właśnie osiągnęliśmy podczas wizyty w tej niezwykłej atrakcji. Więcej zdjęć znajduje się na naszej stronie społecznościowej.

• Festyn rodzinny 2022.

Drugiego czerwca spotkaliśmy się pierwszym po dwuletniej przerwie festynie rodzinnym. Dzieci, wraz ze swoim rodzeństwem, pod opieką rodziców, miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych na auli, tańcach z animatorem, puszczaniu baniek, malowaniu na płocie i na sztalugach, zabawach wodnych, malowaniu buzi, zaplatania warkoczyków i w warsztatach budowlanych. Dziekujemy rodzicom za zaangażowanie w zabawę oraz w przygotowanie wypieków na festyn.

• Dzień Dziecka

U nas trochę inaczej był obchodzony tegoroczny Dzień Dziecka. Sensorycznie i kwiatowo. Dzieci miały okazję pracować i bawić się wszystkimi zmysłami doświadczając łąki.

• Zaproszenie na bieg z przeszkodami

Stowarzyszenie Szturm jako organizator IV biegu z przeszkodami SZTURM ŚLĄSKI ma przyjemność zaprosić Państwa małych podopiecznych do udziału w biegu przeszkodowym, który odbędzie się 10 lipca o godzinie 12:30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Na najmłodszych zawodników czekać będzie legendarna bieżnia, na której powstanie 300 metrowa trasa z 5 przeszkodami do pokonania.

• Konkurs na ekologiczną pisankę

A oto wyniki konkursu na ekologiczną pisankę wielkanocną. Otóż otrzymaliśmy 13 przepięknych pisanek i wszystkie zasługują na wyróżnienie. W konkursie udział wzięli:

Martynka, Iwo, Szymon, Maks, Iga, Maja i Igor z grupy Jeżyki, Amelka C. i Bartek M. z grupy Żabki, Agnieszka N. z Motyli, Paweł R. z Zajączków, Hania S. z Wróbelków i Wojtek D. z Biedronek.

• Dzień Osób z Zespołem Downa

21-go marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z okazji tego dnia dzieci oraz pracownicy przedszkola mieli na nogach dwie różne skarpety. Dzień ten potocznie jest nazywany Dniem Kolorowych Skarpet. W każdej grupie odbyły się zajęcia kształtujące wiedzę o Zespole Downa. Dzieci z Naszego przedszkola wykonały kolorowe skarpety oraz zbudowały z nich wystawę wzbogaconą informacjami na temat osób z Zespołem Downa.

• 21 marca 2022 przyszła Wiosna

Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy przedstawieniem o Kuguciku, który chciał, żeby przyszła już wiosna, zaspanym Jeżyku, głodnym Wilku i porwanej Marzannie. Dzieci, na pamiątkę tego wydarzenia, otrzymały bilety, które uprawniały je do wejścia na ten wyjątkowy spektakl, a z którego dowiedziały się: kim jest Marzanna i dlaczego musieliśmy ją utopić oraz jakie są pierwsze objawy wiosny.

• Zakodowana wiosna - gra

Wyniki międzyprzedszkolnego konkursu pt. „Zakodowana wiosna - gra” .

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za czas i zaangażowanie włożone w przygotowanie dzieci do udziału w konkursie "Zakodowana wiosna”, organizowanym przez Przedszkole nr 9 w Chorzowie. Decyzją jury, przedstawiamy zwycięzców:

I MIEJSCE: Przedszkole nr 11, gr. „Tropiciele”, Pani Sandra Klimas, Pani Ewa Lichota

• Teatrzyk "O kapryśnej królewnie"

W poniedziałek 6 marca odwiedził nas teatrzyk Bajkowe Skarbki Śląska z przedstawieniem "Kapryśna królewna Frużelina". Od dawna dzieci nie miały okazji, by obejrzeć bajkę w wykonaniu aktorów i kukiełek. Jesteśmy więc bardzo zadowoleni, że wreszcie się nam to udało. Każdy przedszkolak mógł przemyśleć zachowanie głównej bohaterki, a przede wszystkim spotkać się w większej grupie i wspólnie się pośmiać.

• Pomoc dla Ukrainy

W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Urząd Miasta uruchomił specjalne konta bankowe, na które można wpłacać środki na pomoc w organizacji pobytu uchodźców na terenie Chorzowa. Darowizny pieniężne mogą przekazywać osoby prawne, firmy, instytucje oraz osoby fizyczne. Numery rachunków bankowych:

• Informacja o rekrutacji na rok 2022/2023

Drodzy rodzice, potrzebne informacje dotyczące terminu, zasad i potrzebnych dokumentów do rekrutacji dzieci roczników 2019, 2018 i 2017 do naszej placówki można uzyskać pod adresem:

https:/naborp-kandydat.vulcan.net.pl/chorzow/Offers

W terminie od 21.02.22 do 27.02.22 można przeglądać naszą ofertę oraz innych placówek, a od dnia 28.02.22 dostępne będzie możliwość zapisu dziecka drogą elektroniczną pod tym samym adresem.

• Bal

Ostatniego lutego w każdej z grup osobno odbył się bal karnawałowy. Dzieci zapoznały się z tradycją hucznego świętowania okresu karnawałowego, a poza tym miały okazję do zaprezentowania się w tańcu i w balowym przebraniu. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów.

Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
            a Nowy Rok – Dobrym Czasem”.
            (K. I. Gałczyński)
            W tym magicznym okresie
            życzymy Państwu:

świąt pachnących choinką,
            skrzypiących śniegiem pod butami,
            pełnych słodkości, radości i piękna,
            spędzonych w ciepłej, domowej atmosferze.

Personel Przedszkola nr 9 w Chorzowie

• Mapa