• 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na nogach wszystkich gościły kolorowe skarpetki.
      • Nasz plac zabaw
          • Uwaga - ważny komunikat

Szanowni Państwo

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na naszej placówce, w oparciu o pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie oraz za zgodą organu prowadzącego, jakim jest Urząd Miasta Chorzów, przedłużone zostaje zawieszenie zajęć w Przedszkolu nr 9 od 27.10.2020 do 06.11.2020r. włącznie.

• Ważny komunikat

Szanowni Państwo

W związku z pojawieniem się pozytywnych wyników na Covid-19 wsród naszego personelu informujemy,

że na polecenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Przedszkole Nr 9 w Chorzowie zawiesza zajęcia na okres od 19 do 26 października 2020.

W tym okresie przedszkole będzie nieczynne.

• Bieg na Skałce

Zachęcam jeszcze raz wszystkich Rodziców wraz z dziećmi do udziału w biegu lub marszu charytatywnego dla Oliwii Hyli, w sobotę 10.10.20 w godz.9.00 - 11.00 na "Skałce" w Świętochłowicach. Zapisane dzieci otrzymają nagrody, dyplomy i medale, a rodzice pamiątkowe medale i dyplomy. Hasło biegu to "Z rodzicami biegamy i Oliwce pomagamy". Będzie kiermasz, wystawa obrazów, fotoramka, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcia, degustacja ciast, rozgrzewka do muzyki i inne atrakcje... Będzie wesoło.

• Bieg charytatywny

Drodzy Rodzice!

Od poniedziałku ruszają zapisy na bieg charytatywny dla Oliwii, zmagającej się z chorobą SMA1.Należy wpisać się na listę u Pań w holu przedszkola, a następnie wypisać zgodę na bieg swój i dziecka oraz oświadczenie dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego podczas biegu.Więcej szczegółów na plakacie poniżej.Pamiętajcie - dobro wraca! Każda złotówka może uratować Oliwii życie.

• Zbieramy zakrętki

Drodzy Rodzice

Zbieramy nakrętki dla Oliwki Hyla. Dziewczynka walczy o życie, potrzebna jej terapia genowa w walce z SMA. Nakrętki codziennie można przynosić do przedszkola. Liczy się każda ilość. Z góry dziękujemy.

• Rada Rodziców

Drodzy Rodzice

Środki finansowe zgromadzone z tytułu dobrowolnych składek na Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020 zostaną przeznaczone na zakupy doposażające sale zabaw i zajęć specjalistycznych w bieżącym roku szkolnym. Przedstawienie wydatków za rok 2019/2020 odbędzie się na spotkaniu przedstawicieli Rady Rodziców dnia 30 września, jak również zostanie udostępnione rodzicom.

• Zebrania z rodzicami

Tym razem, nieco inaczej niż zwykle, zapraszamy do zebrań w grupach. Prosimy o przybycie w maseczkach.

2 września godz. 17.00 grupa II Zajączki i grupa VII Biedronki

godz.17.30 grupa IV Jeżyki, V Wróbelki i VI Motyle (rodzice dzieci już chodzących)

3 września godz. 17.00 grupa III Żabki i VIII Misie

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH

Ze względu na nadal istniejące duże zagrożenie epidemiologiczne nie odbędą się spotkania integracyjne.

Zapraszamy na zebranie organizacyjne rodziców nowoprzyjętych dzieci w dniu 27 sierpnia 2020r. (czwartek) godz. 17.00

Prosimy o przybycie tylko jednego rodzica, bez dziecka. Na zebraniu będą poruszane kwestie organizacyjne oraz rozdane zostaną do uzupełnienia stosowne dokumenty umożliwiające rozpoczęcie uczęszczania dziecka do przedszkola (dokumenty te można też pobrać z załączników i dostarczyć już wypisane na zebranie lub do poniedziałku 31.08.2020r. w godzinach 8.00- 16.00).

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom

za współpracę, za okazaną cierpliwość, zaangażowanie i pomoc

w tym wyjątkowo trudnym roku szkolnym 2019/2020.

Dzieciom, które we wrześniu pójdą do szkoły

życzymy wspaniałych nauczycieli i sukcesów w nauce.

A wszystkim...

życzymy bezpiecznego i pogodnego wypoczynku podczas wakacji.

• Dyżur wakacyjny

DRODZY RODZICE!

Mając na uwadze obecną sytuację, tj. ogłoszenie pandemii i wynikający z tego faktu reżim sanitarny, ustalono, że wszystkie chorzowskie placówki przedszkolne będą w okresie letniej przerwy funkcjonowały jeden miesiąc tylko dla swoich wychowanków. W związku z tym przestają obowiązywać dotychczasowe ustalenia. Nie będzie możliwości zgłoszenia i pobytu dzieci w innych palcówkach poza macierzystą.

• WAŻNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

DRODZY RODZICE nasze przedszkole wznawia działalność opiekuńczą dla rodziców ,którzy zgłosili taką potrzebę.Na okres od 18 maja do 22 maja zakwalifikowanych do opieki zostało 14 dzieci,więc zgodnie z zaleceniami Głównej Inspekcji Sanitarnej uruchomiliśmy jeden oddział.

Rodzice ,którzy wykazują potrzebę opieki dla dziecka od 25 maja lub później muszą zgłosić to wychowawcy w terminie do 7 dni przed jej rozpoczęciem.

• Uwaga rodzice

• Drodzy Rodzice!!!

Na podane przez Was maile wychowawcy wysłali WAŻNĄ wiadomość. Prosimy o sprawdzenie poczty, potwierdzenie odbioru i przede wszystkim o pilną odpowiedź na zawartą w wiadomości informację.

• W dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych Prezydent miasta Chorzów Andrzej Kotala stwierdził, że dopóki nie będzie można zagwarantować dzieciom bezpieczeństwa nie zostaną otwarte żłobki ani przedszkola w Chorzowie . Ich otwarcie rozważa się najwcześniej 18 maja.

• Podręczniki

Dla rodziców dzieci 6-letnich:

Ze względu na przedłużający się okres zawieszenia zajęć w przedszkolu, biorąc pod uwagę obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci 6-letnich oraz mając na względzie ułatwienie nauczania zdalnego rodzicom w domu informujemy, że karty pracy (książki) dzieci z grup Jeżyki, Wróbelki i Motylki (6-latki) będą do odbioru w dniach 29 i 30.04 (środa i czwartek) w przedszkolu. Wydawanie ich będzie się odbywać przy drzwiach od ulicy Dąbrowskiego (szklane drzwi), w godzinach od 9.00-13.00 .

• Mapa