• 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na nogach wszystkich gościły kolorowe skarpetki.
      • Nasz plac zabaw
          • Już prawie po wakacjach, więc...

Drodzy Rodzice, przypominamy Wam o zajęciach adaptacyjnych dla rodziców z dziećmi przyjętymi do naszej najmłodszej grupy, które odbędą się 31.08 czyli w czwartek o godzinie 10.00. Informujemy też, że zebranie dla rodziców wszystkich naszych wychowanków odbędzie się:

w poniedziałek 4.09.2023r.

o godzinie 16.30 grupy: PSZCZÓŁKI, ŻABKI, BIEDRONKI, MISIE i KOTKI

Życzymy Wam dzieciaki,

Miejcie wesołe buziaki.

Lodów w każdą niedzielę,

A dziś prezentów wiele!

• Wycieczka

Nasze przedszkole opanowało Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności, zintegrować się z grupą i miło spędzić czas na łonie natury. Poza znakomitą rozrywką mogły też w bezpieczny sposób skorzystać z dostępnych na miejscu atrakcji. Więcej zdjęć dostępnych jest na naszej stronie społecznościowej.

• Spartakiada

Przedstawiciele naszego przedszkola: Olaf, Kamil, Mateusz z Jeżyków oraz Nikodem i Franek z Wróbelków wzięli dziś udział w specjalnej spartakiadzie dla przedszkolaków zorganizowanej w Przedszkolu Nr 16.

Chłopcy wzięli udział we wszystkich konkurencjach i zabawach przygotowanych przez organizatorów współzawodnicząc z dziećmi z przedszkoli i szkół. Dali z siebie wszystko i zdobyli swoje pierwsze w życiu złote medale. Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie.

• Straż pożarna

Dzięki uprzejmości jednego z tatusiów z grupy Pszczółek, do naszego przedszkola zawitali dziś strażacy. Była to niezwykła atrakcja dla dzieciaków, z których prawie połowa w tym wieku chce zostać właśnie... strażakami. Panowie opowiedzieli o zadaniach, jakie wykonuje straż pożarna, zaprezentowali elementy swojego stroju i przypomnieli o numerach alarmowych, które oczywiście nasze dzielne dzieciaki znają na pamięć: 998 Straż oraz 112 numer alarmowy.

• Przygody niedźwiadka Szczepana

Nasze starszaki z grup Biedronek i Wróbelków uczestniczyły w akcji profilaktycznej zorganizowanej przez pracowników Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie.

Podczas spotkania zapoznano dzieci z przygodami niedźwiadka Szczepana, który swoim przykładem zachęcał do szczepień ochronnych. Przedszkole otrzymało od Stacji Sanitarnej egzemplarz książki I. Filc-Redlińskiej "Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana", za co serdeczne dziękujemy.

• Dzień Ziemi

W sobotę 23.04.2023r. obchodziliśmy Dzień Ziemi, w związku z tym Wróbelki już w piątek wybrały się na nasz pobliski skwerek, by oczyścić go ze śmieci. Uzbrojeni w rękawice i dobre zamiary, nazbieraliśmy prawie trzy worki śmieci. Prosimy wszystkich o szanowanie naszej pracy i przyrody. Wrzucajmy śmieci do koszy.

• Konkurs "Poznaj Polskę"

W Domu Kultury w Chorzowie Batorym uczestniczyliśmy w konkursie „Poznaj Polskę” organizowanym przez Przedszkole nr 1 i Urząd Miasta. Naszymi reprezentantami byli: Idalia i Miłosz z grupy Biedronek.

W I etapie dzieci wykonały pocztówkę z Polski. Etapem II był konkurs wiedzy „Poznaj Polskę, gdzie nasze przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. W tym dniu wszyscy byliśmy zwycięzcami.

• Kartki wielkanocne

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się do akcji tworzenia kartki wielkanocnej. W imieniu całego przedszkola do podopiecznych BETA-MEDU w dniu 5.04.2023r. udała się grupa Jeżyków. Dzieci wręczyły przygotowane przez Was kartki świąteczne oraz zaprezentowały swój wiosenny występ. Zaniosły też radość i pogodny nastrój, który udzielił się wszystkim.

• Dzień autyzmu

W piątek obchodziliśmy w Naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Każda grupa ciężko pracowała w niebieskich klimatach. Zapraszamy do oglądania fotorelacji na stronie społecznościowej przedszkola.

• Dyżur wakacyjny - zapisy

Zapisy na dyżur wakacyjny zaczynają się 10.04.2023r. i trwają do 28.04.2023r. Przedszkole nr 9 dyżur pełni w sierpniu, wykaz przedszkoli pełniących dyżur w lipcu znajdą Państwo w załączniku. Rodzice lub opiekunowie prawni wypełniają deklarację woli na dyżur w wybranych placówkach w macierzystym przedszkolu. Warunkiem przyjęcia zgłoszonego na dyżur letni dziecka jest uregulowanie zobowiązań finansowych wobec przedszkola. W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci obojga rodziców pracujących.

• Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na nogach wszystkich gościły kolorowe skarpetki. Każda grupa poznała historię innej skarpetki bez pary i stworzyła jej podobiznę. Wystawę prac można podziwiać w przeszklonym holu przedszkola. Zapraszamy do oglądania i nie zapomnijcie zapytać Waszego przedszkolaka, którą tworzył skarpetkę i jaka była przygoda jego skarpetki.

• Pierwszy dzień wiosny

21 marca obchodzimy wiele świąt: Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Ale na pewno nie wiedzieliście, że obchodzony jest też Światowy Dzień Lalkarstwa. Nam udało się połączyć te wszystkie okazje podczas wspólnego spotkania w auli podczas spektaklu pt. Wiosna radosna.

• Mapa