• 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na nogach wszystkich gościły kolorowe skarpetki.
      • Nasz plac zabaw
          • Dzień dziecka

Ten szczególny dzień świętowaliśmy w grupach objadając się słodyczami, tańcząc i wykonując różne ulubione przez wszystkie dzieciaki aktywności: malowanie, skakanie, bieganie. Wszystko po to, by nasi milusińscy czuli się wspaniale. Pamiętamy o zaspakajaniu ich potrzeb, oczywiście nie tylko tego jednego dnia w roku.

• Paraspartakiada

Wczoraj wycieczka, a dziś reprezentacja z grup Kubusie i Tygryski brała udział w X Paraspartakiadzie Przedszkolaków organizowanej przez Przedszkole nr 16 w Chorzowie. Dzieci wykonywały różnego rodzaju zadania sportowe za co otrzymały wspaniałe prezenty, medale oraz puchar.

• Wycieczka

24 maja wyjechaliśmy na wycieczkę do pobliskiej "Młynówki". Pogoda jak widać dopisała. Dzieci miały okazję pobawić się na świeżym powietrzu, zrobić własnoręcznie magnesy na lodówkę oraz "wydoić krowę".

• Teatrzyk

Aktorzy ze studia teatralnego "Sztuka " wystapili dla nas z przedstawieniem pt. Lampa Alladyna. Dzieci miały okazję nie tylko obejrzeć jedną z ulubionych bajek w nowej odsłonie, ale też wziąć udział w niektórych ze scen.

• Wielkie sceny...

Nadszedł czas na festiwale, konkursy i przeglądy. I tak 18 kwietnia grupy Biedronek i Tygrysków wzięły udział w XIII Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej "Kubuś Puchatek". A parę dni później Kubusie i Sówki wystąpiły dziś na Festiwalu Oddziałów Integracyjnych "Nie jesteś sam" w Chorzowie Batorym zdobywając w swoich kategoriach, odpowiednio: wokalnej i teatralnej pierwsze miejsca.

• Dzień piosenki w przedszkolu

16 kwietnia w przedszkolu Dzień Piosenki. Rozśpiewane dzieci mogły zaprezentować się przed publicznością wykonując swoją ulubioną piosenkę do mikrofonu. A jako, że prawie wszystkie nasze dzieciaki są niezwykle utalentowane, była też okazja, by zaśpiewać na scenie wraz z całą grupą.

• Cheerleaderki

Reprezentacja naszego przedszkola, 6 dziewczyn z grupy Motyle, wzięła dzisiaj udział w X Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Cheerleaders. Nasze "Różowe Pantery" wystąpiły wspaniale, oczywiście nagrodzone zostały brawami i wróciły do przedszkola ze wspaniałymi nagrodami.

• Witamy wiosnę

W naszym przedszkolu już jakiś czas temu rozpoczęły się przygotowania do wiosny. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podlewały wiosenne kwiaty – żonkile i cebule, z których wyrastał szczypiorek. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.Dzisiaj wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali, żeby wspólnie powitać Panią Wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję obudzić Wiosnę wierszykami, tańcem, grą na instrumentach i głośnymi okrzykami.

• Bal

Jak co roku odbył się u nas bal karnawałowy. Aby pielęgnować tradycje związane z tym zabawowym okresem roku, dzieci mogły przebrać się w karnawałowe stroje, a rodzice mogli wykazać się swoją kreatywnością by te piękne stroje przygotować. Były konkursy, słodkości i tańce, czyli wszystko to, co na balu być powinno, włączając w to księżniczki i superbohaterów.

• Teatr

Nasza sala rytmiczna zamieniła się dziś w teatr. Było magicznie. Oj, jak my to lubimy... Nasi przedszkolacy zamienili się w publiczność, studia teatralnego SZTUKA. A oglądaliśmy jedną z najbardziej znanych baśni J.Ch.Andersena "Królowa Śniegu".

• Wspólne kolędowanie

Jako, że w domach jeszcze choinki, a w głowach jeszcze jasełka... dziś obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe w wykonaniu Sówek. Poza tym wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy znane nam kolędy i piosenki świąteczne. Niech atmosfera radości trwa przez cały rok.

• Mikołaj

Zanim dzieci spotkały Mikołaja musiały wykonać wyznaczone im przez elfy zadania. Rozwiązywały zagadki, rysowały i śpiewały. Dzięki znajomościom naszej pani Dyrektor Mikołaj odwiedził nas już dziś, 5.12.2017. Jutro pewnie pojawi się w waszych domach. Prawda, że lepiej świętować dwa dni niż jeden?

• Mapa