• 21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na nogach wszystkich gościły kolorowe skarpetki.
      • Nasz plac zabaw
          • Teatr

Bajkowe Skarbki Śląska przedstawiły nam dziś spektakl pt. Opowieść o dwóch siostrach. Dzieci miały okazję oglądać zarówno grę aktorską jak i kukiełki. Zostały też zachęcone do oceny zachowania bohaterek. Wszystkie stwierdziły, że bardziej podoba im się postawa pracowitej dziewczynki i my też tak uważamy.

• Bajka sposobem na nudę

Nasze przedszkole jest organizatorem corocznego miejskiego konkursu bajkowego. Tym razem przyświecało nam hasło "Bajka sposobem na nudę". Bo przy dobrej książce nie można się nudzić. Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim jak ważne i potrzebne jest czytanie dzieciom.

• Aikido

Przedstawiciele szkoły sztuki walki Aikido Shudokan uczyli nasze dzieci podstaw samoobrony, m.in. tego w jaki sposób uwalniać się z uchwytu przeciwnika.

• Planetarium

Sześciolatki pojechały na wycieczkę do planetarium. "Kometa nad Szwajcarską doliną" to przedstawienie przygotowane specjalnie z myślą o małych widzach. Mamy nadzieję, że wizyta ta rozbudzie wśród niektórych zainteresowania nauką i kosmosem.

• Teatr

18.09.2017r. dzieci obejrzały spektakl w wykonaniu aktorów agencji artystycznej Galana: "Przygody rozbójnika Rumcajsa". Dzieci żywo reagowały na zwroty akcji, ucząc się przy tym kulturalnego zachowania podczas przedstawienia.

• Dziś odwiedził nas muzyk Paweł S., dzięki któremu nasze dzieci poznały "Zapomniane pzeboje", czyli hity dziecięcych list przebojów rodziców i dziadków.

• Mapa