• Zosia i Kevin – interaktywny kurs języka angielskiego dla przedszkolaka

Opracowała: mgr Magdalena Świerzko

Zdarza się, że gdy chcemy wspomóc nasze dziecko w nauce języka angielskiego, wpisujemy w wyszukiwarce hasło angielski dla dzieci lub inne pokrewne i zostajemy zasypani ofertami przeróżnych wydawnictw, szkół językowych, kursów, kanałów i stron edukacyjnych. Prawda jest taka, że internet pełen jest materiałów dla dzieci do nauki języka angielskiego, jednakże czasem trudno nam wybrać coś wartościowego i dostosowanego do wieku i umiejętności naszego dziecka. Czujemy się zagubieni i zwykle odnawiamy kontakt ze znajomym anglistą, pytając o radę i polecenia;)

Dlatego też przybywam na ratunek i w tym krótkim wpisie zachęcam do wypróbowania darmowego interaktywnego kursu Zosia i Kevin: Angielski dla przedszkolaka.

Kurs zawiera 20 darmowych lekcji tematycznych (i 40 bonusowych, płatnych) oraz ćwiczenia i testy dzięki którym dzieci w wieku przedszkolnym, z pomocą rodziców, mogą poszerzać swoje umiejętności językowe, zaczynając od prawdziwych podstaw. Mimo że słowa: lekcje, ćwiczenia i testy brzmią bardzo poważnie, to nie ma powodów do obaw. Cały kurs jest stworzony w formie zabawy, ma przepiękną grafikę i angażujące, bliskie dziecku treści.

Wraz z bohaterami kursu, Kevinem, Maxem i Zosią, dzieci odwiedzają wesołe miasteczko i cyrk, bawią się w chowanego w parku i przygotowują przyjęcie urodzinowe, ucząc się nazw kolorów, zabawek, potraw i posiłków oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Zosia, Kevin i Max przebywają w Londynie, więc treści wszystkich lekcji są połączone z tradycjami Wielkiej Brytanii, co pozwala dziecku zrozumieć kulturę tego kraju.

Kurs ten to również doskonała okazja do posłuchania języka angielskiego w jego naturalnej formie, gdyż wszyscy lektorzy to rodzimi użytkownicy języka angielskiego (tzw. native speakers).

Od czego zacząć?

Od przypomnienia i utrwalenia podstaw języka angielskiego, czyli od lekcji pierwszej, gdzie ćwiczymy zwroty powitalne po angielsku oraz przedstawianie się – kurs jest zaprojektowany jako całość i zalecana jest realizacja poszczególnych lekcji po kolei: Lekcja 1.

Po obejrzeniu lekcji 1 i wykonaniu zadań wskazane jest by przeprowadzić z dzieckiem zabawy utrwalające.

Możemy przywitać się po angielsku i odegrać mini-dialogi z lekcji ze wszystkimi domownikami. Jeśli chcemy, do podobnej zabawy możemy wykorzystać wybrane pluszaki, lalki albo nawet całą kolekcję dinozaurów – po prostu nadajemy im imiona i prowadzimy mini-dialogi na wzór tych z Lekcji 1. Możemy też zaśpiewać wspólnie piosenkę What's your name? z kanału Dream English Kids.

Podczas realizacji kursu warto pamiętać, że jeśli daną lekcję odtworzymy dziecku tylko raz, szybko zniknie ona z jego pamięci. Jeśli materiał z lekcji powtórzymy kilka razy i na różne ciekawe sposoby, z pewnością treści te zostaną trwale zapamiętane.

A zatem, do dzieła!

Good luck and have fun!